Dubnová Třetí sobota pro Holemáře

Dubnové Třetí soboty se v nádherných prostorách Moravské zemské knihovny zúčastnilo solidních 53 milovníků královské hry nejrůznějšího věku a výkonnosti, mužů i žen.

Stává se pomalu nepsanou tradicí, že všechny turnaje seriálu probíhají v pohodové a vstřícné atmosféře, takže skutečnost, že pořadatelé tentokrát úplně zapomněli vytvořit námitkovou komisi, vůbec nevadila. Žádná komise totiž potřeba nebyla.

Zvláště ženy patří k ozdobě turnaje. Zde vidíme paní Fajovou a Svobodovou,

dorazila i Markéta Rampulová, které vypomohla s chystáním turnaje před začátkem. A to nebyly jediné zástupkyně něžného pohlaví.

Kategorii seniorů zastupovali například pan Michael Věžník

nebo pan Marša (na snímku zcela vpravo)

čim pánové Kandalec a Daniel a další a další. Naopak k zástupcům mládeže patřil Stanislav Krasovskyi (vpravo),

Artur Křena,

Jakub Mikoláš

či Vítek Hlinka a další.

Fakt, že se ve čtvrtém kole ve vzájemném střetnutí potkala mladá naděje Lokomotivy Brno Václav Buchta s Davidem Holemářem, jako by předznamenala i pořadí medailistů.Tentokrát ještě zvítězila zkušenost nad mládím a vítězem partie i celého turnaje se stal David Holemář,

ale Václav porazil nasazenou dvojku Ladislava Urbance

a dobře hrajícího Vlada Hrdličku.

Foto medailistů zde.

Nejlepším žákem (ceny se posle propozic kumulují) byl vyhlášen Václav Buchta, nejlepším seniorem Alexandr Marša a nejlepší ženou Michaela Svobodová. Dále na snímku vidíme Jakuba Sochora (4. místo celkového pořadí) a Pavla Menčíka (5. místo celkového pořadí).

Podrobné výsledky najdetena stránkách chess-results.

Závěrem si dovolíme přidat ještě několi snímků z turnaje.

Příspěvek byl publikován v rubrice Turnaje a jeho autorem je Miroslav Hurta. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Dubnová Třetí sobota pro Holemáře

  1. Je to zážítek vidět na fotkách tolik známých tváří. JarKry

Komentáře nejsou povoleny.