Nekompromisní Lipovec!

ŠK Sokol Tišnov – ŠK GARDE Lipovec B 0:5 (=3)
Dle nasazení se dal očekávat vyrovnaný zápas, ale Lipovečtí se pustili do Tišnovských s obrovskou vervou a jednoznačný debakl je na světě, což potvrzuje i komentář Karla Malásky: „Soupeř z Lipovce nás převálcoval, kdy první skončila partie na 5. šachovnici, poté kapitán domácího družstva podlehl kapitánu hostujícího mužstva na 3. šachovnici a poté již měli zápas hosté ve své režii, kromě utkání na první šachovnici, které skončilo jako poslední, kde v pozici domácí ve vyhrané koncovce přijal soupeřovu nabídku remízy po téměř 4 hodinách hry.“. Lipovec tak potvrdil zcela nekompromisně roli favorita na postup do KP1. Pokud budou takto pokračovat dál, tak v podstatě nemají konkurenci.
Slavia Boskovice – ASK Blansko 2:2 (=4)
Vybírám z komentáře od Milana Boháčka z boskosachy:
„Obě družstva v jistých momentech sahala po vítězství, ale nedokázala zužitkovat své šance.
Vstup do utkání nám příliš nevyšel. Radek Walletzký zkazil zahájení a rychle kapituloval. Prohráváme 0:1. Pavel Hubený nechtěl s nebezpečným soupeřem riskovat. Protivník byl stejného názoru, takže rychle souhlasil se smírem. Další remízu přidal na sedmé šachovnici Jakub Loubal. Stav 1:2 pro Blansko.
Zápas začal nabírat na dramatičnosti. Srovnat na 2:2 se povedlo Milanu Boháčkovi. Vyhrál ze zahájení pěkným útokem na krále. Záhy končí remízou partie na prvním stole. Šachovnice je plná figur, ale Dušan Dobeš své pozici oprávněně příliš nevěří. Soupeř naštěstí nechce riskovat. Remíza mu stačí.
Vedení 3,5:2,5 zajišťuje Vojtěch Ochmanský. Získal pěšce, kterého postupně v koncovce uplatnil k výhře.
Hrají se 2 věžové koncovky. Radek Skoumal je s pěšcem méně prohraný, Vlastimil Maděryč hraje zcela rovnou pozici. Jenže chybuje a přechází do prohrané pěšcovky. Soupeř naštěstí hrubku nepotrestal. Sám naopak přechází do nepříjemné dámské koncovky. Vyčerpaní soupeři ovšem rychle podepisují smír a uzavírají stav zápasu na konečných 4:4.
ŠK Jevíčko – ŠK Letovice B 2:4 (=2)
Letovičtí se ujali vedení 3:0, Jiří Marek přehrál Jiřího Buličku, František Kulhavý Filipa Řehořka a Jan Mižák Lukáše Kuciana. Za domácí snížili Adam Novák výhrou proti Vlastimilu Btabcovi a na první šachovnici Jan Kavalír výhrou nad Martinem Handlem. Stav byl 2:3, ale bohužel pro domácí následovala prohra Jana Staňka s Petrem Kulhavým a hosté se dvěma remízami na 2. a 3. šachovnici pohlídali. Domácí doplatili zejména na velký výkonostní rozdíl na 3.-7. šachovnici, kde cenou remízu získal jen Vladimír Hruška proti Tomáši Jackovi.
ŠK Kunštát – Sokol Rudice 0:5 (=3)
Utkání se uskutečnilo cca 5km a 5cm sněhu za Kunštátem ve vesničce Hluboké, v celku příjemném prostředí Komunitního centra.
Výkonostní rozdíl cca 300 ELO bodů na každé šachovnici se potvrdil a trochu to vypadá, že hosté z Rudice se drželi pravidla bílými vyhrát a černými remizovat, protože zaznamenali bílými 4 výhry a černými tři remízy a jednu výhru. Po rychlé výhře černými Richarda Toulce nad Robertem Pešou a výhře na 8.š. Vítě Crhonka nad Petrem Holíkem jsme (Rudice) vedli 2:0, jsem se dostal do pozice nestejných střelců s dámami, kde nemělo smysl pozici násilím lámat, obešel jsem šachovnice a materiálovou převahu měl Jan Matuška i Drahoš Nejezchleb, nabídl jsem tedy remízu, kterou soupeř přijal. Stav 0,5:2,5 se zužitkováním materiálních výhod zmíněných záhy změnil na 0,5:4,5 a bylo rozhodnuto. Pěknou první výhru po chybě soupeře si připsala Rudická posila Radomil Matzner. V remízových vodách skončila klidná partie na 1.š. i divoká partie na 7.š. V poklidné a příjemné atmosféře se tak zrodila přesvědčivá výhra Rudických, kteří tak díky zápasu navíc, drží první místo před Lipovcem B.
Ve 4. kole proběhne anketa. Anketu o sestupech naleznete zde včetně podrobností:
https://jmsschess.cz/2022/11/anketa-o-sestupovem-klici-v-kpii/

5 komentářů u „Nekompromisní Lipovec!

 1. Také se mi nelíbí používaný způsob zapsání výsledku.

  Vedoucím soutěže zapsaný stav sice umožňuje za určitých znalostí o soutěži odvodit finální výsledek, ale způsob realizace zápisu není opodstatněný. Zobrazuje jen určité pomocné hodnocení a nevypovídá zcela nic nového o situaci při utkání (a na to patrně chtěl upozornit „Zmatený sledující“).
  Teď si dělám legraci, ale výsledek probíraného utkání lze napsat i jako
  ŠK 64 Brno : ŠK Kuřim „D“ 0,2,1
  Jak vidíte, při znalosti toho, že se hraje v osmi, že hosté ani jednou nevyhráli a že dvakrát remízovali, a že byla jedna deska zcela neobsazena hráči, tak lze snadno a rychle odvodit finální výsledek!

  🙂 Jsem pro tradiční psaní výsledku. Pomocné hodnocení na škodu určitě není.

 2. Zmatený sledující je opravdu trochu zmatený, zápas ŠK64-Kuřim B není možný.
  Nicméně se mi rovněž nelíbí tímto způsobem psané výsledky.

  • Mea culpa! Přijměte omluvu za tento politováníhodný překlep, který se stává maximálně jednou za deset let! Ale potrestám se, po obědě si nedám viržínko!

 3. Dobrý den, pane Zmatený sledující,
  děkuji za dotaz, pokud myslíte zápas ŠK 64 Brno : ŠK Kuřim „D“, tak 5:0 (=2). Hezký den

Komentáře nejsou povoleny.