Turnaje na ZŠ Gajdošova v Brně

Dlouholetá spolupráce Brněnské šachové školy s největší židenickou školou byla po skoro dvouleté covidové pauze opět obnovena. Zájemci o královskou hru se pravidelně scházeli každý týden v kroužku, navštívili dvakrát turnaj Druhé úterý, opět si zahráli na konec školního roku i v domácích turnajích.

Turnaj „O přeborníka Gajdošky“ se hraje pravidelně od roku 2000 a letos si zahrálo  26 chlapců a děvčat. V sedmikolovém turnaji skončili na prvních místech David Řehůřek (9.A) a Dominik Nečas (8.A) se 6 body, lepší pomocné hodnocení přisoudilo první místo Řehůřkovi. V napínavém souboji o 3. místo porazil Jakub Starý (5.A) Matěje Plecandu (9.A)  a s 5,5 bodu zaslouženě získal prvenství mezi žáky I. stupně. Nejlepší ze tříí šachistek byla  Viktorie Koubková    s 3,5 body na 12. místě. Turnaj organizoval a rozhodoval bývalý šachista, nyní pan učitel Jiří Šimeček.

Na závěr šachového kroužku v tomto školním roce si zahrálo šest  členů Zmrzlinový pohár. Největší zmrzlinu vyhrál Jakub Mikoláš (7. třída gymn. Kpt. Jaroše) se 4,5 body před D. Řehůřkem se 4 b. a D. Nečasem 3,5 b.