Znojemská Rotunda OPEN 2024


Vážení šachoví přátelé,

nastal nový rok, a s tím i nový ročník Znojemské rotundy OPEN! Letos oproti loňskému roku v novém termínu: 22. – 30. 6. 2024. Věříme, že vás všechny loňský rok oslovil, a že se bude líbit i ten letošní, do kterého jsme po vícero dotazech přidali turnaj D – Rapid.

Velkou změnou je určitě i to, že se turnaj A v rámci festivalu bude konat jakožto přebor JmŠS v kategoriích D18, H18, D20, H20, muži, ženy, senioři a seniorky v klasickém šachu. To vše s velmi pěkným cenovým fondem začínající první cenou za umístění v turnaji A na 15.000 Kč. 

Tradičně bude i turnaj B do 1900 ELO a kromě těchto dvou i Turnaj C – Blitz.

Velkou devizou je pro milovníky a nadšence ochutnávka místních vín hned zpočátku festivalu a pro účastníky hlavních turnajů A a B také možnost se zdarma podívat na jednu z městských památek díky našemu partnerství s městem Znojmem!

Mimo to je také mnoho dalších důvodů, proč do Znojma zavítat, ať už zájem o historii, přírodu, turistiku, cyklistiku a mnoho, mnoho dalšího vyžití…

Na stránkách znojemska-rotunda-open.cz se můžete blíže seznámit s propozicemi, a jako organizátoři budeme nejraději, když Vás buď loňská pozitivní zkušenost, doporučení od loňských účastníků, propozice a nebo samotné okolí Znojma podpoří k využití našeho přihlašovacího formuláře!

Ohlasy na loňský ročník byly velmi pozitivní, a oproti němu jsme dělali i vše pro to, abychom napravili své chyby a svá zaváhání, a věříme, že to jako účastníci budete moci ocenit!

Budeme jistě i rádi, pokud se rozhodnete nás sledovat na Facebooku, kde budeme zveřejňovat fota z jednotlivých kol a případné další zajímavé informace spojené s festivalem

.

Budeme se na všechny těšit,
Za organizátory festivalu
Zdeněk Molík a Jakub Marek