Jaroslav Bureš vítězem bleskového Memoriálu Karla Radila

Poslední den v roce se v Brně tradičně koná bleskový turnaj Memoriál Karla Radila. Hraje se tak celá desetiletí a je to tak samozřejmé, jako že po Silvestru přijde Nový rok. Poprvé se však díky pochopení pana Vlastimila Chládka hrálo v prostorách brněnského Bowlingu a pan Chládek do turnaje věnoval i tři věcné ceny, které připadly vítězům – Jaroslavu Burešovi (Beskydská šachová škola Frýdek-Místek), Neklanu Vyskočilovi (Duras Brno) a Vítu Burešovi (Moravská Slavia Brno). Pro neznalé: mezi oběma nositeli příjmení Bureš není žádný příbuzenský vztah. Turnaj probíhal v naprosto bezkonfliktní pohodové atmosféře a stanovených 15 kol švýcarským systémem rychle odsýpala, takže krátce po třech a půl hodinách hry se mohlo přikročit k vyhlášení výsledků. Ty v podrobné formě najdete jako obvykle na stránkách chess-results.

Vítězové

Fotograf zachytil několik následujících momentek:

Paní Jarmila Vránová zvítězila nad lokomotivním talentem Stanislavem Krasovkým

i ivančickým Josefem Kolkem a s osmi dosaženými body se stala nejlepší ženou, protože další konkurentka mladinká Amálie Martikánová se 3,5 body nepředstavovala v této pomyslné kategorii vážnější ohrožení.

Její choť František svou paní porazil a zůstal na devíti bodech.

Jaroslav Vrána – Jaroslav Bureš

Druhý v pořadí Neklan Vyskočil se nejdříve řádně posílil horkým čajem z místní restaurace,

aby poté svedl nerozhodnou partii s Oskarem Hájkem (vedle něj vidíte bělovlasého Václava Fencla).

David Holemář po výhře nad Janem Uhmannem skončil nakonec pátý.

Josef Kolek musel po paní Vránové sklonit svého krále i před Lukášem Řehůřkem.

Souboj hráčů Lokomotivy Brno Alexe Trešla a Daniela Timka vyzněl ve prospěch vůdce černých kamenů

Zde na snímku fotograf zachytil Břetislava Eichlera, organizátora kdysi velice oblíbených různých bleskových turnajů a soutěží ve Fischerových šachách v bývalé klubovně Lokomotivy Brno na Staňkově ulici.

Turnaj navštívil i Josef Kratochvíl z Gordicu Jihlava.

Dominik Hrůza prohrál s Lukášem Řehůřkem

Stanislav Messerschmidt nebyl zdaleka jediný dospělý, koho los svedl k partii s mladým talentem Jezdců Jundrov Vojtěchem Velímem.

a punc mezinárodnosti turnaji dodal vedle Ukrajince Dmitryje Vasilenka tradiční účastník Michal Nisztuk z Polska (zde s bílými).

Příspěvek byl publikován v rubrice Turnaje a jeho autorem je Miroslav Hurta. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u „Jaroslav Bureš vítězem bleskového Memoriálu Karla Radila

  1. Pěkný turnaj a zajímavý článek, opravte prosím jméno pana Radila v titulku.

    • Překlep byl opraven, děkuji za upozornění.

Komentáře nejsou povoleny.