Blíží se 9. listopad, termín uzávěrky vyúčtování činnosti krajských tréninkových center mládeže

9. listopadu vyprší termín pro zaslání výkazů potřebných pro proplacení činnosti krajských tréninkových center mládeže. V našem kraji se poskytnutý příspěvek z ŠSČR použije na zajištění trenérů při krajském tréninkovém soustředění v září ve Vyškově a dále jako příspěvek na zajištění odměn trenérů ve střediscích mládeže.

ŠSČR zakazuje příspěvek používat pro individuální trénink. Proto oddíly, které mají jen jednoho talenta, se za účelem tréninku buď sdruží a vytvoří tréninkové centrum nové (předpoklad je kvalifikovaný trenér II. třídy), aby v trénované skupině byli nejméně talenti dva (pak už jde o skupinový trénink), anebo se připojí k výše uvedeným větším tréninkovým střediskům mládeže.

Příspěvek na odměnu trenéra je garantován v minimální výši, kterou ukazuje přiložená tabulka. U každého žáka je uvedena minimální částka, která se dá na odměnu použít. Do tréninků mohou být zařazeni i žáci v tabulce neuvedení, na ně se však žádný příspěvek neobdrží.

Od vedoucích tréninkových středisek potřebuji do 9. listopadu 2022 zaslat výkaz o trénincích (u každé schůzky vždy uvést datum tréninku, rámcovou náplň schůzky a jmenovitou účast dětí) a přiložit fotokopii účetního dokladu o odměně trenéra.

Dotace oddílům na tréninky by pak měla být poukázána do konce roku.

Přehlednou tabulku, koho se tato povinnost týká, najdete zde.

Příspěvek byl publikován v rubrice Mládež se štítky a jeho autorem je Miroslav Hurta. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.