Open Desko Liberec 2022 očima Jaroslava Bureše

Milí příznivci šachu, od 16.7.2022 do 23.7.2022 jsem hrál šachový turnaj Open Desko Liberec. Jelikož jsem skončil na pěkném druhém místě, tak rád napíšu i veřejné hodnocení turnaje.

Hrací prostory poskytla Liberecká střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická.

Systém turnaje – švýcarský systém na 9 kol.

Hrací tempo:
90 minut na 40 tahů + 30 minut do konce partie + 30 sekund za tah po celou dobu partie.

Obecné informace už máme, tak je načase i nějaká ukázka. Ve 4. kole mě čekal velmi silný hráč Honza Mikeš. Věděl jsem, že mě čeká velmi těžká partie, protože Honza mě zná velmi dobře. (( s Honzou hraji v jednom týmu na Slovensku za Bratislavu a navíc ještě i v Rakousku za Mistelbach. )) Honza mě celou partii jenom „mučil“. Nakonec dosáhl vyhrané pozice, ale tah před koncem se dopustil chyby a remíza.

Zkusíte najít vyhrávající tah bílého?

V 5. kole mě čekal Tomáš Sichrovský, hráč ELO 1752. Myslel jsem si, jak partii jednoduše vyhraji. Jenže podcenil jsem to. Po 23 tazích jsem se dostal do úplně prohrané pozice. Tomáš Sichrovský má čistého pěšce víc.

Naštěstí já mám obrovské štěstí, protože na moje kroky životem dohlíží anděl, který drží nade mnou stráž. I tuto prohranou partii jsem dokázal ještě otočit. Dokonce se stal takový zázrak, že jsem ještě vyhrál. Závěr partie viz foto.

V průběhu turnaje se odehrálo hodně nečekaných partií, ale nyní se už raději podívejme na konečné výsledky.

Pokud Vám jedna fotka nestačí, tak podrobné výsledky s detaily najdete na. Odkaz:

Chess-Results Server Chess-results.com – Open Desko Liberec

Pouze na pomocné hodnocení se stal vítězem Honza Mikeš.

Kromě hlavního turnaje se v Liberci uskutečnily i doplňkové turnaje.

19.7.2022 se uskutečnil turnaj ve Fischerově šachu. Tento turnaj vyhrál autor tohoto článku, Jaroslav Bureš. Pořadí viz foto

21.7.2022 se uskutečnil šachový turnaj v bleskovém šachu. Výsledky viz foto.

V bleskovém turnaji suverénně zvítězil Josef Kratochvíl v modrém tričku.

Kromě šachů jsem v Liberci věnoval svůj čas i jiným aktivitám.

Výšlap na Ještěd.

Výhledy z Ještědu jsou nádherné.

Procházky Libercem mají také svoje kouzlo.

Radnice.

Přehrada.

Těch pěkných míst jsem navštívil v Liberci ještě mnohem víc, ale nyní už je načase článek ukončit.

Milí čtenáři, děkuji Vám za pozornost. Přeji Vám ať Vás hraní šachu baví!