Letní šachový tábor Vřesovice 2022 – Sherlock Holmes

Ve dnech 13. – 27. srpna 2022 proběhne na osvědčené stanové základně ve Vřesovicích u Kyjova uprostřed krásné přírody Chřibských lesů 37. ročník letního šachového tábora. Zkušení pořadatelé z Bučovic a Brněnské šachové školy na tábor zvou všechny nadějné a talentované šachisty, ale i ty, kteří se základy šachové hry chtějí teprve naučit.

Ti, kteří nemohou nebo nechtějí jet na celých 14 dní, se mohou přihlásit na jednotlivé týdny – tedy buď od 13. – 20.8. nebo od 20. – 27.8. Na účastníky tábora čeká bohatý šachový i nešachový program. První týden budou probíhat především šachové tréninky pod vedením zkušených trenérů (WGM Eva Kulovaná, IM Vojtěch Zwardoň, FM Josef Kratochvíl), druhý týden budou moci táborníci aplikovat nabyté znalosti v turnajích o výkonnostní třídy a se zápočtem na LOK. 

Na táborníky čeká jako obvykle kromě šachového programu i program nešachový. V něm se tentokrát ocitneme po boku slovutného detektiva Sherlocka Holmese, který dokázal vyřešit i ty nejzapeklitější případy – dokážeme to i my? Samozřejmě nebudou chybět míčové hry, bojovky v lese, noční hra, plavání a plavby na lodičkách, výlety do okolí, táboráky a vše co ke správnému táboru patří. Většina táborníků bydlí ve stanech, mladší a méně otužilé děti mohou bydlet v chatkách. Samozřejmostí je tým zkušených vedoucích a strava jako z domácí kuchyně, která je zajištěna 5x denně.

Pořadatelé již nyní nabízí volná místa a slevy pro sourozence nebo loňské táborníky. Více informací najdete na webových stránkách pořadatele a v přiložených propozicích. Na fotky z předchozích ročníků se můžete podívat na táborovém facebooku. Další informace poskytne hlavní organizátor Tomáš Matula – e-mail: tomasmatula79@seznam.cz, tel.: 604 275 012.