Otevřený přebor JmŠS v bleskovém online šachu

Přesunuto do online světa Krajský přebor Mládež Pozvánka Turnaje

Přebor proběhne v pondělí 5. dubna od 19:00 na chess.com. Hrát se bude švýcarským systémem na 11 kol, tempem 3+1, tedy tři minuty na partii s přídavkem jedné sekundy na každý provedený tah. Turnaj je otevřený všem zájemcům, krajskými přeborníky se ovšem mohou stát pouze hráči, kteří jsou v aktuální sezóně registrovaní v některém oddíle spadajícím pod JmŠS.

Jak se zúčastnit?

Pro účast v přeboru je nutné mít účet na chess.com a být členem klubu JmŠS Chess. Pokud nejste členy klubu, podejte si v aplikaci chess.com přihlášku (klub JmSS Chess). Podmínkou přijetí do klubu JmSS Chess je uvedené jméno a příjmení v hráčském profilu. Přihlášku do klubu podejte s dostatečným předstihem, je kontrolována a schvalována administrátorem, který nereaguje obratem!

Po přijetí do klubu stačí počkat na začátek registrace do turnaje (registrace začíná v pondělí v 18:02, cca hodinu před začátkem turnaje). Do turnaje se registrujete pomocí tlačítka „Připojit se“ v turnajové místnosti. Úspěšnou registraci potvrzuje Vaše jméno (přezdívka) v seznamu účastníků (pozor, aktualizace účastníků může mít mírné zpoždění).

Po úspěšné registraci stačí počkat na zahájení turnaje (párování a nasazování hráčů probíhá automaticky). Do turnaje je možné se přidat i v průběhu úvodních kol.

Pokud na chess.com nehrajete pravidelně, důrazně doporučuji seznámit se předem s herním prostředím a ovládáním (nabídka remízy, vzdání partie, fungování chatu, nastavení předtahů, atp.).
V případě dotazů se obracejte na administrátora.

Propozice

Termín: Pondělí 5. dubna 2021 od 19:00

Systém hry: Švýcarský systém na 11 kol, tempo 3+1 (3 minuty na partii s bonusem 1 s/tah). První pomocné hodnocení je Sonneborn-Berger, druhé pomocné hodnocení je vyšší rating na chess.com.

Místo: Přebor se hraje na chess.com v klubu JmSS Chess

Startovné: Zdarma

Přihlášky a účast: Přebor je otevřený všem hráčům. Pro účast v turnaji je nutné mít účet na chess.com, být členem klubu JmSS Chess a mít na svém herním profilu uvedeno celé jméno a příjmení. Samotná registrace do turnaje začíná hodinu před jeho začátkem (registrovat se mohou pouze hráči, kteří již jsou členy klubu JmSS Chess).

Do hodnocení krajského on-line přeboru budou zahrnuti pouze hráči, kteří jsou v aktuální sezóně (2020/21) aktivními členy oddílu spadajícího pod JmŠS.

Nejlepší hráč splňující podmínky přeboru se stává krajským přeborníkem pro rok 2021. Krajský přeborník se může zdarma zúčastnit online MČR, které se na chess.com koná 17. dubna 2021.

Hodnocení kategorií přeboru JmŠS: V přeboru JmŠS budou vyhlášeni nejlepší hráči v kategoriích nejlepší muž a nejlepší žena, nejlepší žák a žákyně (nar. 2006 a ml.), nejlepší junior a juniorka (nar. 2001 a ml.), nejlepší senior a seniorka (nar. 1961 a st.).

Anti-cheating a zápočet: Všechny partie jsou automaticky kontrolovány systémem na odhalování nedovolené nápovědy (především pomoc počítačových motorů a databází v průběhu hry). V případě, že má hráč silné podezření, že jeho soupeř v partii podvádí, může sám zažádat o mimořádnou hloubkovou kontrolu. Hráče, který bude usvědčen z podvodu, čeká okamžité vyloučení z přeboru i klubu JmSS Chess a jeho výsledky budou anulovány.

Turnaje budou započítány na rating chess.com, nebudou započítány na rating FIDE ani rating národní.

Pořadatel turnaje: Jihomoravský šachový svaz

Ředitel turnaje/administrátor: Milan Boháček (BohacekMilan@seznam.cz)