Prosincový díl seriálu „O putovní pohár SVČ“ vyhrál Vojtěch Karafiát

Třetí turnaj seriálu “O putovní pohár SVČ”, který pořádají šachisté z Boskovic, vyhrál Vojtěch Karafiát (Duras Brno) před Andrejem Součkem (ŠK Kuřim) a Emou Kubátovou (ŠK Kuřim). Nejlepší hráčkou Boskovic se stala Miriam Pospíšilová na celkovém osmém místě.

Prosincový turnaj nejvíce ovlivnilo znovuotevření škol. Řada hráčů na on-line turnaj zapomněla nebo se nestihla včas přihlásit. Někteří přišli o první kolo, jiní bohužel o celý turnaj.

Boj byl vyrovnaný do poslední partie a nikdo z účastníků se nedokázal ubránit aspoň jedné porážce. Vojtěch dokonce prohrál hned v prvním kole, ale následnou sérií čtyř výher v řadě si dokázal první místo zajistit. Druhý Andrej Souček také doháněl ztrátu ze začátku turnaje. Nakonec zaostal za vítězem jen o bod pomocného hodnocení. Třetí Ema Kubátová naopak začala skvěle a nevyšel ji až závěr turnaje. Litovat může především předposledního kola, kde v časové tísni zbytečně znervózněla a spokojila se s opakováním tahů a remízou ve vyhrané pozici.

Listopadový turnaj se hrál podle zažitých pravidel, tedy na pět kol švýcarským systémem s tempem 2×15 minut. Celkem se zúčastnilo 13 hráčů. Kromě domácích se představili také mladí šachisté z Kunštátu, Kuřimi, Znojma a Brna.

13Hetflajš Jakub1000SVČ Boskovice0,50,0

Po třech odehraných turnajích se pomalu vyjasňuje i tabulka průběžného pořadí celého seriálu. Celkové pořadí se počítá ze čtyř nejlepších turnajových výsledků a to podle konečného pořadí, bez ohledu na věkové kategorie (vítěz turnaje má vždy 50 bodů, druhý hráč v turnaji 45 bodů, třetí hráč 40 bodů, čtvrtý 39 bodů, pátý 38 bodů, atd.). Pomocným hodnocením je celkový součet bodů ze všech odehraných turnajů.

Vítěz seriálu se může celý rok chlubit obřím putovním pohárem! (zdroj: SVČ Boskovice)