Na Štěpána není pána

Poslední den před pátým zaštěkáním psa se několik hustopečských šachových nadšenců rozhodlo preferovat letitou tradici před posedlostí rušit veškeré osobní kontakty, i když jsou pohříchu výrazně menší než povolené kontakty pracovní. Amatérské soutěže jsou sice zakázány i při čtvrtém zaštěkání, ale přátelské setkání až 6 osob je možné. Není pochyb, že část čtenářů hustopečské pochválí, vždyť svatý Štěpán je ochráncem proti posedlosti, jiní je zavrhnou se sarkastickým připomenutím, že Štěpán je přímluvcem za dobrou smrt.

Stručná agenturní zpráva od FMIM říká následující:

Dnes 26.12. 2020 jsme uskutečnili v Hustopečích 24. ročník Štěpánského turnaje (nechtěli jsme přetrhnout tradici – proto se turnaj uspořádal v pozitivně nouzových podmínkách (byt Javorová 1/FMIM)). Turnaj překvapivě vyhrál Ing. Vlastimil Urban nad FM Ivanem Markovičem v napínavé kombinační partii. V dalším napínavém souboji o třetí místo zvítězil Mgr. Ctirad Šedý nad Stanislavem Jurákem.

Podle dalších zpráv se bojovalo urputně, ze všech sehraných partií jen jediná skončila remízou.

Inu kdož jste svatí, kamenujte…

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní se štítky a jeho autorem je David Ciprys. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.