Seriál „O putovní pohár SVČ“ odstartoval on-line

Seriál rapid turnajů pro mládež „O putovní pohár SVČ“, který se od října do dubna pořádá každý měsíc v Boskovicích, nezvykle odstartoval on-line turnajem. Tradiční účastníci z Boskovic, Jevíčka a Kunštátu díky tomu získali nečekanou šanci změřit síly s dalšími mladými šachisty z různých koutů Jihomoravského kraje. Mezi 19 účastníky se objevili zástupci Vyškova, Kuřimi, Znojma i několika brněnských klubů.

Celkovým vítězem i vítězem „starší“ kategorie se stal Ondřej Doležel z Kunštátu. Skvěle mu vyšla první polovina turnaje, kde své soupeře porážel v bleskovém tempu a vybudoval si rozhodující náskok. Druhé místo vybojoval František Lukáš z Lokomotivy Brno. Jako jediný ze startovního pole neprohrál, porazil i pozdějšího vítěze, ale na celkové prvenství to překvapivě nestačilo. Třetí místo těsně uhájil Vojtěch Karafiát z Durasu Brno před Bětou Kubátovou z Kuřimi. Rozhodl lepší výkon (perfo). Vojtěch současně zvítězil v „mladší“ kategorii. Nejlepším hráčem v „nejmladší“ kategorii se stal domácí Jakub Hetflajš.

Nejlepší hráči ve „starší“ kategorii

  1. Ondřej Doležel (Kunštát)
  2. František Lukáš (Brno)
  3. Martin Kužílek (Vyškov)

Nejlepší hráči v „mladší“ kategorii

  1. Vojtěch Karafiát (Brno)
  2. Běta Kubátová (Kuřim)
  3. Jan Kotisa (Vyškov)

Nejlepší hráč v „nejmladší“ kategorii

  1. Jakub Hetflajš (Boskovice)

Konečné pořadí

Poř.JménoOddíl
1OlgyDol_giKunštát
2Frantisek2003Brno
3VojtaKarafiatBrno
4BetynkaKuřim
5jeniczek77Vyškov
6ScaredMartinVyškov
7EmulinkaKuřim
8Standa152Jevíčko
9xvingBoskovice
10Maty2007Znojmo
11Lucia-HlavacikovaVyškov
12RadimJaburekVyškov
13SmDanielSmBrno
14AdelkaVBoskovice
15Kulicka69Boskovice
16ferda_mrBoskovice
17MiriamPospisilovaBoskovice
18DavidJaburekVyškov
19HetflaisBoskovice

Turnaj nebyl jedinou akcí, kterou pořadatelé z šachového klubu Slavia Boskovice plánují. Aktuální přehled a informace naleznete na oddílovém webufacebooku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Mládež, Turnaje a jeho autorem je Milan Boháček. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.