Rapid Open Dobšice 2019

V sobotu 19.10.2019 proběhl v pohostinství „U Sapíků“ již druhý ročník okresního přeboru družstev v rapid šachu, kterého se zúčastnilo celkem třináct týmů. V turnaji se střetli všechny generace šachistů. Nejstarším účastníkem byl pan Josef Skalník (TJ Slovan Ivančice), který nedávno oslavil úctyhodných 81 let a stále je oporou mateřského klubu. Nejmladší účastnicí byla teprve osmiletá Terezka Svobodová, která navštěvuje šachový kroužek GPOA Znojmo a teprve sbírá turnajové zkušenosti.

Mládež se tohoto turnaje zúčastnila v hojném počtu a junioři tak mohli změřit svoje síly a zúročit vědomosti nabyté tréninkem s hráči krajské úrovně. Vítězem se stal tým TJ Znojmo „A“, který tak naplnil ratingové předpoklady favorita turnaje. Aby ne, když kvarteto hráčů Kavan-Dvořák-Skřenek a Nekula patří po řadu let mezi krajskou špičku! Stříbro získalo B-družstvo z téhož oddílu a bronz letos připadl družstvu Ivančických šachistů vedených kapitánem Jiřím Syslem. Nejlepším juniorem se stal Tomáš Zelený z Caissy Třebíč se ziskem sedmi bodů. Pořadatelé děkují tímto všem hráčům za účast.

Po skončení proběhla také losovací schůze znojemského okresního přeboru, který začíná 10. listopadu a v soutěži se utká devět místních týmů.

Příspěvek byl publikován v rubrice Turnaje a jeho autorem je Radek Skoumal. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.