Pískáme bez hranic

Pracovat jako rozhodčí na mezinárodních akcích je určitou formou reprezentace naší federace a jako takové bude nyní podporováno Komisí rozhodčích a ŠSČR. Rozhodčí, kterému se podaří dostat se na tzv. FIDE event do zahraničí, má jedinečnou příležitost učit se od nejlepších rozhodčích na světě, získat zkušenosti o tom, jakým způsobem jsou řízeny a organizovány evropské a světové vrcholové akce a tyto znalosti poté může předávat dál, uplatňovat je na našich turnajích a šířit mezi naše rozhodčí.

Zároveň ale má na těchto akcích jedinečnou příležitost získat kontakty. Kontakty na prvotřídní rozhodčí, se kterými je možno konzultovat v případě sporů, ale hlavně kontakty, které mu umožní dostat se na více akcí nebo k tomu dopomoct dalším rozhodčím od nás. Tímto způsobem spustí lavinový efekt, jehož výsledkem by mohlo být zkvalitnění našich rozhodčích i rozšíření jejich řad.

Cestování na zahraniční turnaje však může být značně nákladné, cestovní výlohy zpravidla nejsou hrazeny pořadatelem a mohou se vyšplhat až na úroveň honoráře. Tato skutečnost může řadu rozhodčích odradit od toho, aby podobných příležitostí využili, čemuž bychom chtěli zamezit a vyjádřit jim podporu.

KR ŠSČR vytvořila nový program pro titulované rozhodčí, kteří mají zájem pískat za hranicemi. Výměnou za splnění několika podmínek, které samy o sobě míří na zkvalitnění pozice rozhodčích u nás, je nyní možné požádat o příspěvek na cestu na mezinárodní akce, na které se rozhodčí dostane.

Zároveň v případě že se na ŠSČR nebo KR obrátí FIDE nebo jiná členská federace s žádostí o doporučení českých rozhodčích, bude vybíráno vždy z členů tohoto programu, stejně jako v případě jakýchkoliv dalších podobných příležitostí.

Vyzýváme tedy všechny titulované rozhodčí se zájmem o fungování rozhodčích u nás a o svůj vlastní aktivní rozvoj, aby se přihlásili, splnili podmínky a vyrazili za hranice.

Vše se dozvíte v oficiálním dokumentu zde. V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat.

Jiřina Prokopová, předsedkyně KR ŠSČR

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized a jeho autorem je Miroslav Hurta. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.