Jm KP I. – Kuřim, Prušánky nebo Adamov?

Kolo před koncem jihomoravského KP I. zdaleka není rozhodnuto o vítězi ani o sestupujících! Rozhodující souboj posledního kola mezi vedoucími celky z Kuřimi a Prušánek může do čela vynést třetího vzadu Adamov.


Klíčovým duelem dnešního 10. kola bylo utkání první Kuřimi a čtvrtého Znojma. Ačkoliv hosté přijeli v prakticky nejsilnějším složení, dostali už potřetí v jarní části „šestku“. Vzhledem k tomu, že ji dostali s 1., 2. a 5. týmem v pořadí, se třetím ještě nehráli (jak to asi dopadne…) a sami jsou na 4. příčce, dá se z toho odvodit, že na slabší si Znojmáci troufají :-), ale v utkáních pravdy selhávají. Kuřimáci vedou soutěž od 8. kola, ale klidně mohou skončit i třetí… ŠK Kuřim – TJ Znojmo 6 : 2.

Fotky první a druhé poloviny klíčového mače pořídil Zdeněk Kavan

Kuřimáci budou hodně přemýšlet o přípravě na poslední kolo, až se podívají na sestavu Prušánek v Hodoníně se 7 hráči základní sestavy. To je u hostí unikátní zjev. Ale když jde o okresní derby… Přes dílčí úspěchy domácích Romana Pešáka a Petra Trávníčka byl výsledek jasný: ŠK Hodonín – Podlužan Prušánky B 2,5 : 5,5.

Pokud Adamov v posledním kole vyhraje, má jistý návrat do ligy. Dnes proti nebezpečné Univerzitě odpůlil první tři šachovnice a na zbývajících se projevila neuvěřitelná vyrovnanost adamovské sestavy. Spartak Adamov – Univerzita Brno 6 : 2.

Na opačném konci tabulky se klíčové utkání hrálo ve Veselí. Při pohledu na sestavu hostí se zdá, že domácí mohli chytit za pačesy poslední šanci, ale letos se jim prostě nedaří. Naděje na záchranu už je jen ryze teoretická. Zato vyhlídky Hustopečí jsou slušné, nejpravděpodobněji sestoupí letos jen dva poslední. ŠK Veselí nad Moravou B – Agrotec Hustopeče 3 : 5.

Druhý Černý Petr nyní nejvíce hrozí Boskovicím. „Dnes nám nevyšlo vůbec nic a po zásluze jsme prohráli 2:6…“, píše boskovický kapitán a lídr. Ví o tom své. Výsledek na prvních 4 deskách hovoří sám za sebe: 0 : 4. Celkově Slavia Boskovice – MKS Vyškov 2 : 6.

Naprosto vážně vzali boj o záchranu na Durasu a vyrazili do Jundrova prakticky s nejsilnější osmičkou. Zato domácí Jezdci postavili ze základu jen otce a syna Růžičkovi. Výsledek tomu odpovídal: Jezdci Jundrov B – Duras Královo pole B 1 : 7.
Poslední kolo za dva týdny přinese pěknou podívanou, nejen přímý souboj o krajský titul Prušánky – Kuřim. Nenajdeme jediný zápas, o němž by se dalo říct, že v něm už o nic nejde.

11. kolo – 7. 4. 2019
ŠK Agrotec Hustopeče – Jezdci Jundrov B
MKS Vyškov – ŠK Veselí nad Moravou B
VSK Universita Brno – Slavia Boskovice
TJ Znojmo – Spartak Adamov
SK Podlužan Prušánky B – ŠK Kuřim
ŠK Duras BVK Královo Pole B – ŠK Hodonín

Na stránku soutěže se můžete podívat  zde.