Zpráva z turnaje – Memoriál Josefa Švandy a Vladimíra Holíka

V sobotu 12. 1. 2019 se v budově gymnázia GPOA na Dolní České ve Znojmě uskutečnil již šestý ročník Memoriálu Josefa Švandy a Vladimíra Holíka. Turnaje který byl hrán na památku dvou velkých šachových nadšenců, kteří vykonali mnoho záslužného pro rozvoj šachu na Znojemsku se zúčastnilo celkem 56 hráčů a hráček. 

V openu se utkalo celkem 23 hráčů z toho dvě ženy. Vítězem se stal domácí borec Zdeněk Molík následován legendou znojemského šachu Josefem Petlákem (TJ Znojmo), bronz vydobyl Tomáš Lampíř (Caissa Třebíč). V žákovském turnaji, který byl hrán jako třetí kolo Grand Prix mládeže, obhájil loňské vítězství bez ztráty kytičky Pavel Jordán, následován Jakubem Molíkem (oba GPOA). Třetí příčku obsadila Zuzka Jackovičová z brněnské „Morendy“, která svoje rivaly pěkně potrápila. Pořadatele potěšila i slušná účast mládežníků – 33 hráčů a hráček. Turnaj probíhal v přátelské atmosféře a hlavní rozhodčí Jan Dočekal nemusel řešit žádné spory. Nezbývalo tedy než krátce po třetí hodině vyhlásit výsledky a poděkovat všem za účast.

Výsledky obou turnajů najdete na stránkách chess-results.

Příspěvek byl publikován v rubrice Mládež, Turnaje a jeho autorem je Radek Skoumal. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.