Kaválkovy narozeniny, ČEZ Chess Trophy a 3 prezidenti

Velmistr šachu a velmistr pera Lubomír Kaválek oslavil 62. narozeniny návštěvou pražského festivalu ČEZ Chess Trophy. Jeho reportáž z této akce zveřejněná na stránkách ChessBase
je jedinečnou oslavou šachu a krás Prahy. Kéž bychom se něco takového dočetli v zahraničí i o Brnu nebo jiném jihomoravském šachovém centru. Reklama je to skvělá.

Reportáž v angličtině je plná krásných fotografií a originálních postřehů. Rozhodně stojí alespoň za prolistování, když už ne za přečtení.

Jednou z perliček je např. postřeh, že se v Praze sešli jeden prezident – Václav Klaus (s Kaválkem našli styčný bod v tom, že byli oba přeborníky své střední školy) a 2 kandidáti na prezidenta – Anatolij Karpov a Bessel Kok. Oba posledně jmenovaní pánové mají zálusk na funkci prezidenta FIDE v příštím roce a případná aliance Karpovova věhlasu a Kokových styků ve světě byznysu (mj. bývalý 1. místopředseda představenstva Českého telecomu) může s křeslem „Kirsana Velikého“ pořádně zatřást. To by mohlo znamenat návrat vrcholného světového šachu ze střední Asie a severní Afriky do Evropy, možná dokonce i do Prahy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv a jeho autorem je David Ciprys. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.