Fotoreportáž ze znojemského přeboru škol

Vítězem v kategorii středních škol se stal tým Gymnázia Dr. Polesného Znojmo vedený kapitánem Radkem Nekvasilem. V kategorii „B“ zvítězil tým GPOA na čele s Pavlem Jordánem a v kategorii mladších žáků zlato vybojovalo družstvo „Bílí Jezdci“ ze ZŠ Pražská Znojmo, kteří se utkali o zlato při rovnosti bodů a pomocných hodnocení s týmem z Tasovic. O vítězi rozhodl duel kapitánů, nováčka našeho klubu Filipa Čtveráčka a tasovického žáka Petra Němce. Filip Petra v duelu nakonec udolal a rozhodl tak o celkovém pořadí v kategorii mladších žáků.

Okresní kolo přeboru škol v šachu uspořádal šachový klub SK GPOA Znojmo ve spolupráci s OŠS Znojmo za podpory školy GPOA, jmenovitě pana ředitele školy Dr. Gretze a paní profesorky Paulenkové, dne 4.12.2018.

Utkání se zúčastnilo rekordních 22 týmů! nejpočetnější byla kategorie „B“ – druhý stupeň ZŠ (13 týmů), v kategorii „A“ – první stupeň 4 družstva a v kategorii „C“ – střední školy soutěžilo pět týmů.

Vítězná družstva obdržela medaile a diplomy a mohou si nárokovat postup do krajského kola v Břeclavi, které se uskuteční v lednu 2019.

Výsledky v kategorii prvního stupně ZŠ (kat. „A“), druhého stupně ZŠ (kat. „B“) a středních škol (kat. „C“).