Z M-ČR mládeže jednotlivců vezeme dvě medaile

Velkého úspěchu dosáhli reprezentanti Jezdců Jundrov na březnovém Mistrovství ČR mládeže v Teplicích, když v kategorii H10 (= hoši do 10 let) Nikita Filindash obsadil první a Vojtěch Velím třetí místo, přičemž od stříbra Vojtu dělilo jen půl bodu Buchholze. Foto medailistů z vyhlášení výsledků připojujeme.

Kategorie dívek do deseti let nebyla naším krajem obsazena.

V kategorii H12 se Tobiáš Komárek (Jezdci Jundrov) umístil s pěti body na 12. místě a Mikuláš Hladký (Duras Brno) se čtyřmi body na 14. místě, což je solidní průměr. Zastoupená děvčata z Lokomotivy Brno Stela Skotáková skončila s 3,5 bodu na 24. místě a Sára Pešková s dvěma body na 29. místě. Za úspěch toto umístění označit nejde, ale odpovídá reálné výkonnosti obou dívek a získané zkušenosti mohou být odrazem k dalšímu šachovému růstu, pokud se obě nebudou bát hrát i těžší turnaje.

V H14 jediný zástupce našeho kraje kuřimský Andrej Souček začal samými remízami, které dokázal zaznamenat i se silnějšími hráči. Posledních pět kol, v nichž zaznamenal jen půldruhého bodu, ho odsoudilo až na dvacáté místo celkového pořadí. V dívkách jsme měli nejpočetnější zastoupení ze všech mistrovských turnajů a naše dívky obsadily pozice kolem středu tabulky – Kristýna Dorazilová (Vyškov) 9. místo, Běta Kubátová (Duras) 12. místo, Leontýna Hladká (Kuřim) 17. místo a Ema Kubátová (Duras) 20. místo.

V nejstarší kategorii H16 náš jediný zástupce Tadeáš Hladký (Jezdci Jundrov) se solidní hrou vypracoval na osmé místo. Ještě větší úspěch jsme zaznamenali v dívkách, kde Anita Vaceková (Lokomotiva Brno) se neustále pohybovala mezi uchazečkěmi o medaili a jen nevydařený závěr (půl bodu z posledních dvou kol) ji odsunul až na nepopulární bramborovou medaili. Anita již rok trénuje s mezinárodním mistrem Biolkem a je vidět, že zaznamenala velký šachový růst.

Přesně v polovině tabulky na 13. místě skončila naše další reprezentantka Marie Vavřínková z Lokomotivy Brno.

Podrobně se výsledkům našich žáků věnují na webu vyškovských šachistů a vzorně vypracovanou statistiku výsledků svých reprezentantů mají na webu jundrovských Jezdců. Výsledkům svých svěřenců se přirozeně věnují i na webu Lokomotivy Brno, zatímco weby Kuřimi a Durasu o této nejprestižnější mládežnické akci, která je vrcholem celoročního tréninkového úsilí, nepochopitelně stále mlčí. Vyčerpávající přehled odkazů na různé informace o mistrovství pak najdete na stránkách ŠSČR.