Pohár ředitele GPOA Znojmo pro Filipa Kučeru a Marka Pukowietze

V sobotu 16.5. 2026 se uskutečnil ve Znojmě poslední díl JmŠS KP mládeže v rapidšachu. Pozdní zveřejnění článku je způsobeno zdravotními komplikacemi autora článku, za což se autor ctěné šachové veřejnosti omlouvá. Přípravy na tak důležitou akci krajského formátu započaly již v pátek po skončení tradičního kroužku a zapojeni byli všichni přítomní.

V sobotu ráno se sešli pořadatelé doladit poslední detaily k akci a úderem deváté započala prezence. Mladým pořadatelům, kteří teprve sbírají zkušenosti, jak na poli herním, tak i organizačním se podařilo omylem zapsat dorostence do starších žáků a opomenout vyřadit ze startovní listiny hráče, který nebyl přítomen. Chyba byla po prvním kole napravena.

Po obligátní akademické čtvrthodince a úvodním slovu ředitele školy pana Pavla Koláře turnaj započal. Reprezentativní aula ve druhém poschodí „obchodky“ na ulici Přemyslovců posloužila jako hrací místnost pro 38 starších žáků a devět hráčů v dorostenecké kategorii.

O patro níže posloužily učebny budoucích ekonomů jako hrací místnost pro kategorii mladších žáků a oddechová místnost pro doprovod a hráče.

V kategorii mladších žáků spolu soupeřilo 29 šachových nadějí pod bdělým okem rozhodčího Filipa Čtveráčka a početné skupiny trenérů, rodičů a ostatních zástupců klubů.

Kategorii starších žáků a dorostu řídil zástupce hlavního rozhodčího Marek Peroutka, který také obsluhoval výpočetní techniku. Marek si věděl rady a bravurně vyřešil i  dosudění Viléma Tikovského do turnaje dorostu.

Turnaj následně probíhal bez problémů , rozhodčí řešili jen nepřípustné tahy a ostatní drobnosti. Pořadatelé zajistili pro všechny dívky v turnaji jako bonus čokoládu :-).

Čokoláda vykouzlila úsměv na tvářích i těch nejmenších.

Jan Dokulil z brněnského Durasu s maminkou, soudě dle úsměvů byli oba se ziskem 4,5 bodu spokojeni.

KM Petr Trávníček sleduje hru svého svěřence Lukáše Závodného v kategorii dorostu. Z jihomoravských klubů mimo domácích byli nejvíce zastoupeny brněnský Duras, Hustopeče a Slavoj Velké Pavlovice. Zde patří poděkování Ing. Luboši Kuchynkovi a šéftrenérovi Durasu IM Neklanu Vyskočilovi. Oběma zmiňovaným patří dík i za zápůjčku hracího materiálu.

Jako tradičně skončil nejdříve turnaj mladších žáků který opanoval domácí talent Filip Kučera se šesti body, stříbro získal Robin Sís z brněnského Durasu, bronzovou medaili vybojoval Matěj Vlasák z brněnské Lokomotivy.

Kategorie D10 Lenka Trnečková a Štěpánka Kunčarová

Ti nejmladší hoši – Ondřej Polách, Šimon Musil a Adam Brindza.

V nepostupové kategorii dorostenců se nejlépe umístili Jakub Oujeský a Stanislav Krasovskyi a domácí hráč Vilém Zahumenský

Oceněna byla také jediná dívka v šestnáctkách – Karina Kučerová

Nejdelší a snad nejvíce napínavé partie byly v kategorii starších žáků kde nakonec zvítězil favorizovaný borec z Vyškova Marek Pukowietz následován Vladimírem Škilem a Ondřejem Böhmem (oba ze šachového klubu Bowling Brno).

Marek Pukowietz spolu se svou maminkou MUDr. Miroslavou Pukowietzovou, která může být na syna a jeho šachové výkony hrdá.

Jak dopadly jednotlivé kategorie JmŠS u starších žáků a žákyň? H14 v pořadí Marek Pukowietz, Vladimír Škill a Jan Štulíř . D14 Klára Švábová, Yvette Zusmanovich, Mína Komárková. H12 Ondřej Böhm, Martin Hrádek, Matěj Benda.

Výsledky všech tří turnajů naleznete zde

Fotogalerie

Ještě než bude reportáž ukončena zbývá „ztracenka“ . Modrá bunda již našla svého majitele, dvě tmavé mikiny a Hrozny hněvu od Johna Steinbecka stále čekají na své majitele ve skříni našeho šachového klubu. Nechybí někomu?

Na závěr bych chtěl poděkovat všem hráčkám a hráčům za účast, rodičům a trenérům za obětavou práci a čas který dětem věnujete. Sluší se také poděkovat škole GPOA Znojmo za poskytnutí hracích prostor a panu řediteli Pavlu Kolářovi za podporu při pořádání mládežnických akcí. Někdy příště na shledanou u nás ve Znojmě!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *