Mládežnické ligy: Z jihomoravských týmů sestup hrozí jen Moravské Slavii

Po lednovém dvojkole se mládežnické ligy nacházejí před závěrečným víkendovým soustředěním, které rozhodne o konečném umístění. Na pořadu nadcházejícího víkendu hráče čekají hned čtyři kola, čili celá třetina soutěže. A jak zatím naše celky vypadají?

I. lize D se Vyškov po domácím vítězství nad Ostravou a nad Porubou nachází na solidním třetím místě tabulky. Celek už v podstatě nemůže aspirovat na postup, ale čeká ho docela pohodlný život v horní polovině tabulky.

I. lize C působí hned tři naši zástupci, a to Duras, Jundrov a Moravská Slavia. Duras se po lednovém vítězství nad Chotěboří a Žďárem nad Sázavou octl na druhém místě a na vedoucí Unichess ztrácí pět zápasových bodů. Jundrov se po remíza s Vlašimí a vítězstvím nad Říčany nachází na pátém místě. Sestupem je ohrožená Moravská Slavie, jež prohrála se Žďárem a zvítězila nad Chotěboří. Ze všech celků ohrožených sestupem má však nejlepší umístění (pokud by soutěž končila dnes, tak nesestupuje) a čekají ji relativně i slabší soupeři, takže velká šance na záchranu tu je.

Z webů soutěžících oddílů se soutěží zabývá spolehlivý web vyškovských šachistů a na stránkách Durasu se lednovým utkáním týmu podrobně věnuje pan Neklan Vyskočil. Na webu Jezdců Jundrov a Moravské Slavie Brno se mi článek o lednových utkáních jejich mládežnických týmů dohledat nepodařilo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *