Boskovický soudek přilákal 42 družstev, krajským přeborníkem MKS Vyškov

Neuvěřitelných 174 hráčů ve 42 týmech bojovalo o soudek i titul krajského přeborníka. Celkové vítězství suverénně získaly Krvelačné šelmy, vedené IM Vojtěchem Zwardoněm. Krajský titul zamířil do Vyškova.

Krvelačné šelmy dominovaly

Krvelačné šelmy uspěly ve všech devíti zápasech a vyhrály s náskokem 8 bodů na druhý MKS Vyškov. Bodově nejúspěšnějším hráčem týmu se stal dle předpokladů IM Vojtěch Zwardoň, jasně nejsilnější hráč turnaje. Bod senzačně ztratil jen v prvním kole, kde nečekaně prohrál s Janem Tesařem. Dařilo se také Karlu Kredlovi na třetí šachovnici (7 z 9).

Druhé místo obsadil MKS Vyškov. Výborný výkon předvedli především Jiří Jireš (5,5 z 9), který výborně hájil první desku a Radek Zabloudil (7,5 z 9) na třetí šachovnici. Vyškov přitom nevstoupil do soutěže příliš dobře, když v úvodním kole pouze remizoval. Následnou sérií výher však zaváhání napravil. Krajský titul mu nesebrala ani porážka v posledním kole s konkurenčními Jezdci Jundrov.

Třetí příčku vybojoval tým s názvem Patrik leží pod stolem, který výkonem i bodovým ziskem táhl Patrik Gnida (7,5 z 9). Čtvrtý skončil polský tým Hetman A Konin. Páté místo brali Jezdci Jundrov „A“.

Krajským přeborníkem Vyškov

První místo v krajském přeboru družstev v rapid šachu získal MKS Vyškov. Druhé místo obsadil Jundrov „A“. Cesta za stříbrnou příčkou však nebyla jednoduchá. Ratingově nejsilnějšímu týmu krajského přeboru patřila po šestém kole až 19. pozice. Potřebné body přinesly závěrečné zápasy. Brněnský tým dokonce dvakrát triumfoval 4:0.

Třetí místo v krajském přeboru vybojovalo družstvo Bystrc Oilers. Nejvíce bodů získal Lukáš Sikora na třetí desce.

Nejlepším krajským týmem s ratingovým průměrem od 1601 do 1800 se stali Jezdci Jundrov „C“. Tým vedený zkušeným trenérem Michalem Šípkem si proti nasazení polepšil o 10 míst. Bodově nejúspěšnějším hráčem družstva se stal Vojtěch Velím (7 z 9), který patří mezi nejlepší české šachisty v kategorii do 12 let.

Cenu pro nejlepší družstvo s průměrným ratingem od 1401 do 1600 bodů získala Lokomotiva Brno „C“ a nejlepším týmem do 1400 ratingových bodů se stalo GPOA Znojmo „C“. Znojmo bylo největším překvapením turnaje. Proti nasazení si polepšilo o 18 míst. V celkovém pořadí skončilo dokonce lépe než Lokomotiva Brno „C“. Lokomotiva měla trochu štěstí, protože v dané kategorii startovala pouhá dvě družstva. Výhru si ovšem plně zasloužila. Mladý tým hrál výrazně nad svůj rating.