O Pohár ředitele GPOA – závěrečný díl JmŠS KP mládeže v rapidšachu

Závěrečný díl jihomoravského krajského přeboru mládeže v rapidšachu – O Pohár ředitele GPOA se uskuteční v sobotu 11.května 2024 v budově školy GPOA Znojmo, Dolní Česká 33 ve Znojmě.Hrány budou dva turnaje A – mladší žáci (2014 a ml.) a B – starší žáci (2010 a ml.) Pořadatelé umožnili start v B – turnaji i hráčkám a hráčům narozeným v roce 2009 a 2008. Podrobnosti viz propozice. Těšíme se na vaši účast!

Startovní listina

3 komentáře u „O Pohár ředitele GPOA – závěrečný díl JmŠS KP mládeže v rapidšachu

  1. No nechat hrát spolu 8-12 by byla myslím katastrofa. Za mě je nejlepší když je každá kategorie samostatně, takže 10, 12, 14 samostatné turnaje.

    A silně teda nesouhlasím s tím, že by HD16 neovlivnily kategorii HD12. Už teď je HD12 silně rozstřelená. Když se kouknu na pořadí v Brankovicích, tak 5. hráč pořadí je až na 19. místě. Přidáme HD16 a bude to klidně 40. místo. A to myslím není vhodný systém pro sestavování pořadí.

  2. Dle mého názoru je chyba nechat hrát kategorii HD12 spolu s HD16. To jsou úplně jiné kategorie a bojím se, že to může mít vliv na pořadí postupujících.

    Už nechání hrát HD12+14 je hraniční.
    Nedalo by se ty kategorie nějak rozdělit?

    • A myslíte si, že by nebyla chyba nechat hrát spolu kategorie HD08-HD12? I to by určitě ovlivnilo výsledky, protože v kategoriích HD08-HD10 hrají většinou začínající hráči, v kategorii HD12 už hrají „zkušenější“ hráči. Je těžké to spravedlivě rozdělit, ale tento model se používá ve všech rapid turnajích JmŠS pro mládež. To, že pořadatel umožní i start pro kategorie HD16 určitě neovlivní pořadí v kategorii HD12.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *