V Brně zahájil Olexův memoriál

Úderem 16. hodiny zahájil na brněnském Bowlingu již 45. ročník Olexova memoriálu v šachu.

Oddíly vznikají a zanikají, stejně tak i šachové turnaje, ale vánoční Olexův memoriál je stálicí v brněnském šachu. Konečně, ne mnoho akcí se může pochlubit 45 ročníky.

Je proto dobře, že současné vedení Lokomotivy ctí tradici a pokračuje v práci svých předchůdců.

Navýšený cenový fond a současný brněnský šachový boom přilákal ke startu 41 účastníků, což je výrazný nárůst proti minulosti.

Přesto však počet plánovaných 50 dosažen nebyl, a proto pořadatelé byli nuceni přistoupit k dvacetiprocentnímu krácení finančního cenového fondu.

Punc mezinárodnosti akci dodává i účast tří hráčů z Polska.

Akce probíhá za řízení autora tohoto článku.

Fotodokumentaci, ze které čerpáme, pořizuje Michael Věžník.

Výsledky jsou zadávány na  stránkách chess-results.

Losování se zveřejňuje ihned po dohrání poslední partie, ale to je již dnes samozřejmostí u většiny turnajů.

Jistým nadstandardem je však průběžné pořizování a zveřejňování kompletního turnajového bulletinu, což bývá zvykem většinou jen u svazových mistrovských soutěží.

Za tímto „nadstandardem“ stojí obětavý „přeťukávač partií“ Jan Kalendovský.

Již při začátku druhého kola byly na webu Lokomotivy Brno k dispozici partie prvního kola.

Na tomto webu najdete i všechny další informace k soutěži.

Turnaj pokračuje až do soboty 30. prosince, kdy proběhne závěrečné sedmé kolo.

Brněnské šachové Vánoce pak zakončíme bleskovým turnajem Memoriál Karla Radila,

jenž se uskuteční 31. prosince od 10 do 14 hodin, opět na Bowlingu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Turnaje a jeho autorem je Miroslav Hurta. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.