Ivančický brousek 2023

27. ročník turnaje v bleskovém šachu Ivančický brousek se odehrál v úterý 26. 12. 2023 v restauraci Černý lev v Ivančicích. Zúčastnilo se ho 26 hráčů z 11 oddílů, z toho 3 neregistrovaní. Hrálo se jednokolově každý s každým. Turnaj vyhrál Vladimír Pavlík z Kuřimi jen díky nejlepšímu pomocnému hodnocení před Pavlem Kubátem a Stanislavem Messerschmidtem (oba z Ořechova). Všichni tři nasbírali 22,5 bodu.

Nejlepší z ivančických šachistů Libor Diviš skončil na 6. místě s 18 body. Brousek zbyl v rukou neregistrovaného Alexandra Kvasnici z Rosic (0 b.).

Turnaj byl zároveň otevřeným okresním přeborem Brna-venkova v bleskovém šachu. Okresní šachový svaz vypsal finanční prémie ve třech výkonnostních kategoriích. V kategorii ELO 1800+ ji získal a okresním přeborníkem se stal Vladimír Pavlík z Kuřimi (22,5 b., celkově 1.), v kategorii ELO 1500 – 1799 prémii obdržel Libor Diviš (18 b., celkově 6.) a v kategorii ELO 1000 – 1499 Pavel Ptáček ze Střelic (13,5 b., celkově 13.).

Petr Doležal
za šachový oddíl
TJ Slovan Ivančice

Fotografie: Břetislav Eichler, kompletní fotogalerie zde.

Pavel Kubát (vlevo) se Stanislavem Messerschmidtem (foto: Petr Doležal)
Vladimír Pavlík (v zeleném) v partii s Josefem Skalníkem
ze stupňů vítězů: S. Messerschmidt s mixpackem, V. Pavlík se soudkem a P. Kubát s utopenci
Příspěvek byl publikován v rubrice Turnaje a jeho autorem je Aleš Dumek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.