Jak jsme trénovali aneb činnost Krajského tréninkového centra mládeže

Přes různé obtíže i v letošním roce pokračovala činnost Krajského tréninkového centra mládeže. Tréninky jsou dotovány Šachovým svazem České republiky a výše dotace se odvíjí od toho, jaké výsledky dosáhli jihomoravští zástupci na M-ČR mládeže – letos tento příspěvek činil 79 000 Kč.

Z tohoto příspěvku byli financováni trenéři na víkendovém tréninkovém soustředění ve Vyškově, které kvůli koronaviru proběhlo místo původně plánovaného dubna až poslední víkend v červnu. Zpráva o soustředění byla zveřejněna zde a na webu se objevily i testy ze soustředění – jak skupiny vedené Tomášem Polákem, tak Milanem ŠnorkemRadkou Slepánkovou.

Celoročně vyvíjela činnost tréninková střediska při Durasu Brno (děti Durasu, Adamova a Kuřimi) a při Lokomotivě Brno (kromě Lokomotivy zde trénovali i svěřenci Jezdců Jundrov a Náměště nad Oslavou). Na odměnu trenéra se účastníci tréninků skládají, ale ti, co uspěli na republikových soutěžích, platí ze trénink příspěvek snížený o dotaci KTCM. Někde na tréninky přispívají i oddíly, stále však zůstává faktem, že největší finanční zátěž spočívá na bedrech rodičů. I tak ovšem příspěvek z ŠSČR zůstává nezanedbatelnou položkou.

Stručný přehled o práci tréninkových středisek při Durasu Brno a Lokomotivě Brno najdete v přiloženém výkazu. Z termínů tréninků zjistíte, že vlivem vnějších okolností se muselo trénování realizovat i on line formou, protože v některých měsících byl nařízen zákaz shromažďování dětí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Mládež a jeho autorem je Miroslav Hurta. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.