Primus 2005

V 13. ročníku zvítězil potřetí mezinárodní mistr David Kaňovský (Gymn. Třebíč) s 8 b. (9) před Evou Kulovanou (také Gymn. Třebíč) a Bronislavem Vymazalem (Gymn. Brno, tř. kpt. Jaroše) oba 7,5 b. Bučovický Petr Kunčar (ISŠ Brno Purkyňova) a Martin Tlaskal (Gymn. TGM Zastávka u Brna) se dělili o 4. místo se 7 body. Výborně zahráli žáci L. Kuchynka z Hustopečí a A. Bálková z Břeclavy, kteří obsadili 6. a 7. příčku s 6,5 b. Týdenní pobyt v Caorle od CK Tiptour Brno přenechali vítězové, kteří již mnohokrát v Caorle na šachovém táboře byli, čtvrtému v pořadí Petru Kunčarovi! Další pořadí: 8. T. Mudra (Gymn. Brno), B. Pochylý (SPŠ chem. Brno), P. Vičar (Gymn. Strážnice), 11. M. Racek (Gymn,. Kyjov), 12. M. Dvořák (SZŠ Kroměříž) všichni 6 b. Nejlepší šachistka pořádajícího gymnázia Jana Zavadilová skončila s 5,5 b. na 20. místě a Barbora Zavadilová na 24. místě. Festival šachistů jižní Moravy navštívilo 88 šachistů z 30 středních škol a učilišť.

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv a jeho autorem je Miroslav Hurta. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.