Nošení roušek a šachové soutěže

V souladu s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví, které platí od 10. září, nemusí mít šachisté během tréninků a partií nasazenou roušku. Po skončení partie se hráč podle pravidel stává divákem, přičemž na ty se výjimka nevztahuje a ve vnitřních prostorách mít roušku musí. Pozdrav sportovců před utkáním se nemá dít podáním rukou, ale pouze slovně.

Rozhodčí v soutěžním prostoru nemusí mít roušku, avšak pohyb mimo soutěžní prostor mají omezit na minimum. Tyto a další podrobnosti najdete v metodickém pokynu hlavní hygieničky ČR ke sportovním soutěžím z pohledu epidemie, které uveřejnila Národní sportovní agentura na svých webových stránkách.

3 komentáře u „Nošení roušek a šachové soutěže

  1. Podle mého názoru vážné partie v šachu už nejsou v současné době nějak populární. Je sice pravda, že mnozí budou hrát tak jako kdysi, ale většina hráčů to nebude chtít hrávat. V dnešní době je lepší zahrát na internetu několik partií, než sedět u jedné vážné partie několik hodin a čekat jestli se mu zadaří nebo bude bránit pozici s pěšcem méně než ho ten blbec v koncovce porazí.

  2. Kočkopes a kocourkov je opět zde. Místo toho, aby estébák s plukovníkem s ohledem na mimořádný stav úplně přerušil šachové soutěže tak je nechá hrát a ten, kdo odehraje musí opustit hrací místnost, poněvadž je to už divák. Hlavně, že partie trvá cca 2-3 hodiny někdy více a během hraní se mohou šachisté nakazit. Navíc je tam ve vnitřním prostoru více, jak 10 lidí. To jsem zvědavý kolik dementů bude chtít hrát v tomto nouzovém stavu vážné partie? Pokud ano tak ať hrají, ale a´t pak ničeho nelitují. Podle mě by bylo lepší zcela zakázat na dobu, kdy platí mimořádný stav veškeré hraní. Kdo chce tam pomožme mu tam…

  3. Ja souhlasim s tim, ze nez se koronavirova situace zlepsi, tak by se minimalne souteze druzstev hrat nemely. Je to dle meho zbytecne hazardovani se zdravim.

    Vlada v tomhle, ale za nas nic rozhodovat nemusi. Dokonce ani celostatni svaz. Krajske a nizsi souteze jsou rizene krajskymi svazy, takze je to na nich a potazmo kapitanech druzstev, aby se dohodli, jestli chteji za dane situace hrat nebo uz jim to pride jako neumerne riziko.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *