Opatření v souvislosti s vyhlášením stavu nouze (průběžně aktualizováno)

(12.3.2020) V souvislosti s vyhlášením stavu nouze Jihomoravský šachový svaz s okamžitou platností pozastavuje konání všech mistrovských soutěží družstev na území kraje.

Lokomotiva Brno ruší až do odvolání všechny šachové akce, tedy i základní turnaj (ten již dohrán nebude a k zápočtu na LOK ČR bude poslán s výsledky po odehraném 12. kole 3. března) a turnaj třetí sobota 21. března.

Pátý turnaj seriálu KP žactva v rapidšachu Memoriál Jana Krejčího, který měl proběhnout 4. dubna v Rajhradě, se ruší bez náhrady.

Co se týče nemistrovských soutěží, platí doporučení republikového šachového svazu: „Pokud jde o další akce a turnaje, tak rozhodnutí je na jejich organizátorech. Pokud chtějí soutěže odehrát, tak svaz upozorňuje, že nutným předpokladem je přísné dodržení všech předpisů stanovených vládou, ministerstvem zdravotnictví a relevantními hygienickými autoritami. Pořadatelé jednotlivých akcí by si měli být vědomi své, nikoliv svazové odpovědnosti. Apelujeme hlavně na dodržování hygienických nařízení a počtu účastníků pod stanovenou hranicí, která je v době tohoto rozhodnutí 30 účastníků.“

(10.3.2020) V souvislosti s dnešním rozhodnutím vlády zakázat všechny sportovní, kulturní, náboženské i umělecké akce s účastí nad 100 osob a uzavřít základní, střední a vysoké školy sdělujeme, že pokud toto rozhodnutí nebude zrušeno, nebudou se konat (resp. bude rozhodnuto o konání v pozdějším náhradním termínu) tyto šachové mistrovské březnové akce:

17.3. GPOA Open 2020 – přebor JmŠS v rapidu HD18 a HD20

21. 3. KP družstev mladších žáků Zastávka

28. – 29. 3. M-ČR dětí do 8 let Vyškov

Naopak mistrovské soutěže družstev dospělých a stejně tak malé turnaje typu Základního turnaje pořádaného Lokomotivou Brno pojedou podle plánu a rušeny nebudou (počet účastníků na jednom místě nepřevýší 100 osob).

2 komentáře u „Opatření v souvislosti s vyhlášením stavu nouze (průběžně aktualizováno)

  1. Dobrý den,
    já vidím toto rozhodnutí jako risk se zdravím všech hráčů, umožňující nekontrolované šíření viru. Už vzhledem k průměrnému věku hráčů.
    Neznamená, že když je počet účastníků do 100 lidí a jsou momentálně všichni bez příznaků, že mezi nimi není jedinec u kterého se nemoc později neprojeví.
    S přáním mnoha dalších šachových turnajů.
    Ing. Tomáš Pospíšil, Lokomotiva Brno

  2. Od dnešního dne platí zákaz pořádání akcí i už nad 30 lidí. To by se nemohla ani hrát dvě šachová utkání v jedné místnosti jak to mnohá družstva mají.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *