Open Knínice vyhrál Vrána, mládeži dominovali Vojtové

Druhý ročník rapid turnaje ovládl František Vrána. V sedmi kolech ztratil pouze jednu remízu a vyhrál s bodovým náskokem na druhého Lukáše Slouku a třetího Rostislava Rotrekla. Podobně jednoznačný byl také boj v  mládežnické kategorii. Jasně nejlepším hráčem do 18 let se stal celkově 11. Vojtěch Ochmanský. Druhé místo obsadil v mládežnické kategorii Vojtěch Radosta a třetí Vojtěch Gloser. Oba na Ochmanského ztratili 1.5 bodu.

Turnaj přilákal 39 hráčů ze všech koutů našeho kraje. Zájem zaskočil i samotné pořadatele, kteří účast odhadovali na třicítku převážně okresních šachistů. Nakonec dorazili dokonce hráči z více než 110 kilometrů vzdáleného Znojma.

Bratrovražedné souboje (skoro)domácích šachistů…

Vrána potvrdil své nasazení i jasnou ratingovou převahu nad zbytkem startovního pole. Druhé a třetí místo překvapilo více. Slouka s  Rotreklem však předvedli vyrovnaný výkon a medaile vybojovali zcela zaslouženě. Slouka (ASK Blansko) se stal současně nejlepším okresním hráčem.

Nejlepší hráči turnaje (zleva: Lukáš Slouka, František Vrána, Rostislav Rotrekl).

Mezi zkušenými šachisty se neztratila ani mládež. Ochmanský potvrdil pověst velké boskovické naděje a mohl před poslední kolem myslet i na medaili. Konečné 11. místo bylo také velkým úspěchem. Připsal si i cenný skalp Jiřího Marka. Překvapil také Radosta, další domácí zástupce. Po  čtyřech kolech měl jen bod za volný los, ale v posledních třech partiích své skóre výrazně vylepšil, až dostal se na konečné 28. místo. Gloser zastupoval Jevíčko a bez potíží zužitkoval bohaté turnajové zkušenosti.

Trojice nejlepších hráčů do 18 let (zleva: Vojtěch Radosta, Vojtěch Ochmanský a Vojtěch Gloser).

Příspěvek byl publikován v rubrice Turnaje a jeho autorem je Milan Boháček. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.