Soudek z Boskovic putuje do Kroměříže

Boj o první místo zvládli nejlépe šachisté z Kroměříže. Horší skóre odsunulo na druhou příčku Dalešice. Bronzové medaile vybojoval Duras, který současně získal titul krajského přeborníka. Nejlepším okresním týmem se stal sedmý Sloup. Boskovice postavily tři kompletní družstva a další dvě kombinovaná s hráči jiných oddílů. Nejlepší z nich obsadilo osmé místo.

Boj o nejvyšší příčky bezpečně ovládly tři nejvýše nasazené týmy. Kroměříž i Dalešice turnaj zakončili s 22 zápasovými body, jen díky lepšímu skóre připadlo vítězství Kroměříži. Dalešičtí šachisté byli trochu zklamaní, protože ve vzájemném zápase zvítězili. Mezinárodní mistr Jaroslav Bureš, první šachovnice Dalešic, se stal také nejúspěšnějším hráčem turnaje, když získal 8.5 bodu z devíti partií. Duras s oběma hlavními konkurenty prohrál a obsadil třetí místo.

Vítězná Kroměříž (autor: Jan Vaňhara).

Titul krajského přeborníka bezpečně vybojoval Duras, který od druhých Ivančic dělilo pět zápasových bodů. Boj o druhou příčku mezi Ivančicemi a Jundrovem rozhodlo ve prospěch Ivančic až pomocné hodnocení. Nejlepším týmem s průměrným ratingem do 1800 bodů se stala ZŠ Kuldova Brno a cenu pro nejlepší družstvo s průměrným ratingem do 1600 bodů si odvezl Vyškov.

Vítěz krajského přeboru – ŠK Duras BVK „B“ (autor: Jan Vaňhara).

Startovní listina letos nabídla bohatou směs hráčů různých výkoností, zkušeností i věku. Pořadatele potěšila početná účast mladých nadějí. Tři týmy byly složeny pouze z mladých šachistů do 18 let a řada dalších startovala po boku zkušenějších kolegů. Aspoň jednu partii odehrálo 112 hráčů, rozdělených do 27 družstev. Nejvzdálenější tým přijel ze Znojma, jen o kousek blíž to měl tým z Rychnova nad Kněžnou.

Slavnostnější a důstojnější ráz zahájení a závěrečnému vyhodnocení dodala přítomnost boskovického místostarosty Lukáše Holíka a senátorky Jaromíry Vítkové.

ŠK Duras BVK „C“ (autor: Jan Vaňhara).

Poděkování patří především městu Boskovice a našemu spoluhráči Janu Vaňharovi, bez jejichž pomoci by se turnaj nemohl uskutečnit, dále ochotným pomocníkům z řad boskovického šachového klubu, Miroslavu Osouchovi za obětavé řízení losovacího programu, Jaromíře Vítkové a Lukáši Holíkovi za podporu turnaje a také všem hráčům, kteří do Boskovic zavítali.