Rapid Open Dobšice 2018 – start do nové sezóny

V sobotu 6.10.2018 uspořádal šachový klub Sokol Dobšice ve spolupráci s OŠS Znojmo okresní přebor čtyřčlenných týmů v rapidšachu. V příjemném prostředí místního hostince „U Sapíků“ se sešlo jedenáct převážně domácích družstev.

Hrálo se tempem 2×10 min +5 vt. na tah, systémem každý s každým jednokolově. Utkání probíhalo v přátelské atmosféře, takže novopečený rozhodčí Radim Kovaliček nemusel řešit řádné spory. Po čtvrtém kole byl pro všechny účastníky připraven oběd a po krátké pauze mohly líté boje pokračovat. Po jedenáctém kole vyhlásil ředitel turnaje pan Musil vítěze a tím se stalo družstvo borců TJ Znojmo „X“ ve složení Kavan, Dvořák, Skřenek a Nekula. Stříbro získalo družstvo „A“ z téhož klubu a na třetím místě skončil tým šachistů z Třebíče vedený Ivanem Kovácsem.Medailisté obdrželi finanční prémii a pořadatel odměnil věcnými cenami i všechny děti.Turnaje se zúčastnili šachisté všech výkonnostních tříd a generací. Nejmladší účastnicí byla desetileté Adélka Vávrová (GPOA Znojmo) a nejstarším hráčem trenér Josef Petlák, který vychoval řadu úspěšných znojemských šachistů. Pořadatelé děkují všem za účast a výbor OŠS přeje všem hráčům úspěšnou sezónu!

Příspěvek byl publikován v rubrice Turnaje a jeho autorem je Radek Skoumal. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.